محصولات ویژه

در حال حاضر محصول ویژه‌ای موجود نیست.

یخچال دور این دور ال جی چیست

یخچال دور این دور ال جی چیست

یخچال دور این دور چیست؟و شامل چه مدل های می شود؟

یخچال دور این دور ال جی-شرکت ال جی که در تولید لوازم خانگی نقش به سزای در بازار دارد هر سال با تولید مدل های جدیدی مشتریان این برند را شگفت زده می کند. ال جی که در تولید یخچال پیشرفت های زیادی حاصل نموده است هر بار تکنولوژی جدیدی رو به یخچال های خود اضافه می کند.

اما یخچال دور این دور خود کلمه دور این دور چیست؟

دور این دور که از کلمه انگلیسی door in door گرفته شده است به معنی درب روی درب می باشد در بعضی جاها با اسم دورین دور هم جستجو می شود اما در اصل کلمه دور این دور صحیح است. در این نوع یخچال ها یک درب روی درب اصلی قرار دارد به شکلی که درب اصلی و کوچک تر از اون قرار گرفته است.

مقاله یخچال

هدف از طراحی این نوع درب ها(دور این دور) فضای بیشتر پر نمودن فضای خالی یخچال مصرف انرژی کمتر و راحتی بیشتر می باشد. در یخچال دور این دور دیگر لازم نیست برای مواردی که به سرمایش کمتری احتیاج است یخچال را به طور کامل باز نمود بلکه می توان با قرار دادن این مواد در بخش درب فرعی و استفاده از آنها در زمان لازم انرژی کمتری مصرف کرد. حال چطور

وقتی که یخچال فریزر به دمای خاصی نیاز دارد تا کار سرمایشی مواد درون آن را انجام دهد با باز نمودن درب باعث هدر رفتن سرمایش درون یخچال به بیرون است و تبادل دمایی انجام می گیرد. اما وقتی که درب یخچال کمتر باز شود اولا هدر رفتن انرژی کمتر است و ثانیا چون دمای داخل بیشتر ثابت می شود موتور یخچال انرژی کمتری را جهت جبران دمای سرما مصرف می کند و به همین لحاظ راندمان یخچال بیشتر و مصرف انرژی کمتر می گردد.

یخچال های دور این دور شامل چه مارک و مدل های می شود؟

تمامی یخچال های ساید بای ساید ال جی که درب فرعی روی درب اصلی قرار دارند شامل دور این دور می شوند. همچنین یخچال های ساید بای ساید مارک های دیگر همچون سامسونگ هم از اسن تکنولوژی استفاده می کنند. و منحصر به ال جی نمی باشد. حال مدل های که در ادامه ذکر می شود مانند یخچال ال جی j327/j33/j257/j247x247/x33شامل یخچال های که دارای دور این دور هستند. یخچال های که دارای پیشوند x می باشند جزو یخچال های با فناوری اینستا ویو هم هستند. این نکته هم ذکر شود که یخچال دور این دور فقط و فقط فعلا روی یخچال های ساید بای ساید قرار دارد.

مقاله یخچالمقاله یخچال

اینستا ویو - instaview چیست؟

شرکت ال جی به کمک این فناوری بدنه جلویی یخچال را مجهز به قابلیتی کرده که شما با وارد کردن ضربه به آن می توانید محتویات یخچال را بدون نیاز به باز کردن درب آن مشاهده کنید. در واقع کمپانی ال جی در بخش بیرونی درب یخچال های خود از پنلی استفاده کرده که با ضربه دست شفاف می شود. این فناوری هر چند در مقابل تکنولوژی Family Hub که سامسونگ در یخچال های خود از آن استفاده کرده هیجان انگیز نیست اما ال جی امیدوار است با قیمت ارزان این یخچال جدید ساید بای ساید خود بتواند با سامسونگ رقابت کند.

مقاله یخچال

قیمت یخچال دور این دور

قیمت یخچال های دور این دور ال جی با توجه به اینکه از فناوری جدیدی برخوردار است نسبت به سایر مدل های که از این تکنولوژی نمی برند بالاتر است. به طور مثال قیمت دور این دور یک مدل خاص به مشابه همان مدل و امکانات اما بدون دور این دور چیزی در حدود 600 تا 900 هزار تومان به قیمت یخچال اضافه می کنند. اما با توجه به امکانات و راندمانی بهتر می توان گفت که قیمت شاید در وهله اول بیشتر باشد اما با توجه به موارد مزیتی ذکر شده از صرف هزینه های پنهان زیادی جلوگیری می کند و از این به بعد می توان استدلال کرد که قیمت یخچال دور این دور ال جی هم سطح و یا کمتر از یک یخچال معمولی است.

خرید یخچال دور این دور ال جی آیا ارزش هزینه بیشتری را دارد؟

قبل از خرید هر وسیله ای یک از تعیین کننده اصلی مارک و مدل محصول توانای خرید محصول باشد یخچال دور این دور ال جی هم از این قاعده مستثنا نمی باشد. اگر صرف هزینه خرید یک یخچال دور این دور ال جی برای شما اسان است خرید آن پیشنهاد می شود اما اگر برای شما سنگین است توصیه نمی شود برای مکانی که زیاد مهم نیست آن را زیر بار مالی سنگین بخرید.

کلام آخر

خرید هر کالای که خشنودی خریدار را در پی داشته باشد ولو کالای با ارزش مالی کمی باشد بسیار بهتر از کالای ست که ارزش مالی زیادی دارد اما تامین هزینه آن شما را به زحمت می اندازد.

نویسنده: محمد حسن پناه

نظرات بازدیدکنندگان