محصولات ویژه

در حال حاضر محصول ویژه‌ای موجود نیست.

گلاستیک چیست

گلاستیک چیست

سامسونگ در محصولات تازه ی سال 2019 خود تغییراتی عدیده بوجود آورده ئ گذشته از شگفت زده کردن علاقمندان به فناوری به دنبال راهی برای ایجاد تغییر چهره ی های آینده بود. سامسونگ سالهاست گه در تولید قطعات الکترونیکی مختلف داشته و برترین تولید کننده ی نمایشگر و ریز نراشه ها در جهان می باشد . در حقیقت یکی از منابع اصلی درآمد این شرکت از طریق فروش این فناوری های کوچک بوده که سالانه میلیون ها از آن ها را برای استفاده های مختلف به شرکت های فناوری مختلف می فروشد.

گلاستیک چیست

اما این شرکت 2019 با جدیت بیشتری در صنعت موبایل و گوشی های هوشمند فعالیت داشته تا بتواند با شرکت های چینی در بازار های مختلف به رقابت بپردازد. شرکت های چینی گوشی هایی پیشرفته را با قمت های پایین روانه ی بازار کرده که نسبت به فعالیت کوتاه توانسته اند درامدی مناسب داشته و سهم اعظمی از بازار را از آن خود کنند.

استراتژی سامسونگ برای گلاستیک

اما جدیت سامسونگ در سال 2019 در چه بوده؟ خب پاسخ به این سوال شامل چند بخش می شود نخست استراتژی تازه ی ان شرکت در فروش گوشی های میان رده و حذف سری j بوده که سال هاست برای فروش در بازار های مختلف حضور داشته. این شرکت میان رده های تازه ی خود را در قالب سری A و سری M ارائه نموده. اما مساله ای که در این مقاله به آن اشاره خواهیم داشت جنس تازه ی بدنه ی گوشی های میان رده بوده که سامسونگ آن را گلاستیک می نامد.

اگر این کلمه را در زبان انگلیسی در گوگل جستجو کنید به معنای پلاستیک شیشه مانند خواهد بود و اگر به صورت تخصصی به دنبال آن بگردید می توانید مسائلی جالب را در مورد آن کشف کنید. در اصطلاح علمی گلاستیک نوعی پلی استر تقویت شده ی فایبرگلاس بوده که اصلی ترین ویژگی های مورد استفاده ی آن در گوشی های می تواند انعطاف پذیری مقاومت بالا و ضد خش بودن می باشد.

از این رو سامسونگ برای افزایش مقاومت گوشی ها و همچنان سبک تر و زیباتر ساختن آن ها از گلاستیک در بدنه ی گوشی های سری A تازه از جمله A50 /A40/A30/A80 استفاده نموده که عمر دستگاه را به صورت چشمگیری افزایش میدهد. علاوه بر این مقاومت بالا در برابر ضربات تا شدگی . حرارت گلاستیک را به گزینه ی نخست سامسونگ در گوشی گلکسی فولد تبدیل نموده. این شرکت کره ای نمایشگر نخستین گوشی انعطاف پذیر خود را با استفاده از گلاستیک ساخته تا مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته و در تا شدن های متعدد صفحه ی آن خط نیفتد.

گلاستیک

بی تردید سامسونگ برای تولید و استفاده ی این مواد هزینه ی بالابب را پرداخت و تنها هدف آن افزایش عمر دستگاه ها و زیباتر و سبک تر ساختن آن ها بود و می توان انتظار داشت که دیگر شرکت های تولید کننده ی گوشی از این مواد در محصولات آینده ی خود استفاده کنند.

نظرات بازدیدکنندگان