محصولات ویژه

در حال حاضر محصول ویژه‌ای موجود نیست.

پیچ گوشتی شارژی چیست

پیچ گوشتی شارژی چیست

پیچ گوشتی شارژی ابزاری است که باعث سرعت عمل بالای استادکاران و صنعت گران می شود و به دلیل بستن پیچ های زیاد در کارگاه ها و مراکز صنعتی بسیار کاربردی است.

سرعت بالای این نوع ابزر از مهم ترین مزیت آن نسبت به ابزارهای برقی آن است. به طور کلی پیچ گوشتی شارژی دارای هزینه ی بسیار بالاتری از وسایل برقی می باشد و همین امر باعث شده تا نتواند جایگزین دستگاه های برقی شود. اصولا استادکاران از این نوع دریل ها هم شارژی و هم برقی به همراه دارند زیرا امکان دارد در مکانی دسترسی به برق نباشد بنابراین دریل شارژی می تواند کار ار سریع تر پیش ببرد.

تور کمتر یا گشتاورسنج

در پیچ گوشتی (پیچ بند) شارژی مکانیزمی به نام تورک متر وجود دارد که با انتخاب نمودن عدد مناسب تورک متر باعث می شود تا دستگاه برای بستن پیچ از اندازه ای که ما مشخص کرده ایم بیشتر به پیچ نیرو وارد نکند و از هرز نمودن پیچ یا بریدن آن جلوگیری می کند تورکمتر برای بستن پیچ در مواد نرم و چوب مفید می باشد.

گشتاور

گشتاور در دریل شارژی به معنای چرخاندن محور یا شفت دستگاه است. در ولتاژ یکسان باطری دستگاه های بهتر گشتاور بیشتری تولید می کنند که با واحد نیوتون بر متر بیان می شود.

به عنوان مثال برای بستن پیچ مقدار مشخصی نیرو لازم است که به آن گشتاور می گویند و اگر پیچی در محل خود بسیار محکم بسته شود نیاز به نیروی بیشتری است که دستگاه قوی تر که قابلیت تامین گشتاور بیشتری برای بستن است می باشد. بنابراین هنگامی که دستگاهی با گشتاور بیشتر خریداری می نماییم به این معنا است که می توانیم پیچ های محکم تری را باز و بسته کنیم همچنین چنین دسنگاهی در سوراخ کاری قوی تر عمل می کند.

لامپ LED

مقاله ابزار الات

در برخی مدل ها لامپ های LED وجود دارد که با وجود مصرف کم باعث می شود تا در شب و یا در قسمت هایی که ور کافی وجود ندارد پیچ را باز بسته نمود.

کلید دو یا سه حالته انتخاب

در پیچ گوشتی شارژی بر حسب امکانات و کیفیت ساخت کلیدی وجود دارد که امکان انتخاب حالت  دریل یا پیچ گوشتی و در دیگر مدل ها حالت چکش را می دهد. دریل جهت سوراخ کاری در چوب و فلز و پیچ گوشتی جهت باز بسته کردن پیچ و چکش نیز جهت سوراخ کاری در بتون استفاده می شود.

باطری

(دو نوع باطری برای پیچ بند در بازار موجود می باشد:نیکل-کادمیوم و یون لیتیوم)

نیکل کادمیوم از جهت قیمت ارزان نر . دارای حجم بیشتر و اندازه ی بزرگ تری می باشد و شارژ کمتری را نگه داری می کند و اگر به مدت ط.لانی از آن استفده نشود شارژ آن کمتر می شود.

مقاله ابزار الات

یون لیتیوم دارای حجم کمتر قیمت ارزان تر و مدت نگهداری شارژ بیشتر است و در صورت استفاده نکردن  از باطری به مدت طولانی دیرتر شارژ خالی می شود.

مقاله ابزار الات

به طوری کلی باید گفت که هر چه ولتاژ باطری بیشتر باشد حجم گشتاور و قیمت دستگاه بالاتر می رود و دستگاه می تواند در کارهای سنگین تر نیز استفاده شود.

سه نظام

سه نظام ها معمولا در پیچ گوشتی شارژی از نوع خودکار بوده و در دو نوع پلاستیکی و لزی ساخته می شود. در نوع فلزی به وزن و قیمت دستگاه اضافه می شود اما دارای استحگام و مقاومت بیشتری می باشد.

دیمر یا کنترل سرعت

از دیمر جهت کنترل سرعت و باز و بسته کردن پیچ استفاده می شود و در ساعت پایین تر از و بسته کردن پیچ با کنترل بیشتری صورت می گیرد همچنین از رد کردن پیچ و خوردگی سر پیچ گوشتی گل پیچ و زیان مالی جلوگیری می کند.

چراغ نمایشگر شارژ

مقاله ابزار الات

در برخی از مدل های دستگاه پیچ بند چراغی جهت نشان دادن شارژ باقی مانده وجود دارد که کمک بسیار زیادی به کاربر می کند.

نکته

. از حالت دریل جهت باز و بسته نمودن پیچ استفاده نکنید

. جهت باز بسته نمودن پیچ از درجه های سفتی مختلف گشتاور مناسب استفاده کنید

. از کیف حمل دستگاه برای جا ب جای استفاده کنید

. از ریختن مایعاتی همچون روغن/آب درون دستگاه پیچ بند خود داری کنید

. حالت چکش این دستگاه جهت سوراخ کاری های سنگسن تولید نشده است  باید از دریل های مخصو استفاده کنید

. از وارد کردن ضربه به دستگاه خودداری کنید

. هر ابزاری را پس از برسی و تحقیق خریداری کنید

نظرات بازدیدکنندگان