محصولات ویژه

در حال حاضر محصول ویژه‌ای موجود نیست.

راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ

راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ

درارتباط با نیاز وجود ماشین ظرفشویی در اشپزخانه های امروزی باید گفت این وسیله یکی از موارد ضروری محسوب می شود به دلیل نقش مهمی که در ارائه خدمات به خانه ایفا می کند. یکی از چالش های هر خانه شست و شوی ظروف بعد از صرف غذا می باشد اما با استفاده از ماشین ظرفشویی این نگرانی از بین رفته است و می توانید به راحتی از میهمانان خود پذیرایی و زمان بیشتری را برای خانواده خود بگذارید.در کنار آسایش و راحتی باید این نکته را اضافه کرد که استفاده از این دستگاه باعث صرفه جویی اقتصادی نیز خواهد شد و دلیل آن هم مصرف کم آب و انرژی و قیمت پایین مواد شوینده می باشد.

مقاله ظرفشویی سامسونگ

توجه : شما عزیزان برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ میتوانید به تمام نمایندگی های شرکت کالای بانه در سراسر کشور مراجعه فرمایید (09185356764--08734224428)

نحوه کارکرد دکمه های پنل سامسونگ در راهنمای فارسی

مقاله ظرفشویی سامسونگ

دکمه 1 (برق)

این را فشار دهید تا ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید: صفحه نمایش روشن می شود

دکمه 2(برنامه)

برای انتخاب برنامه شستشو این دکمه را فشار دهید

دکمه3(نیمه بار)

هنگام داشتن ظروف کم از سبد بالا یا پایین فقط برای صرفه جویی در انرژی استفاده کنید. دکمه نیم بار را فشار دهید تا سبد بالا یا پایین را انتخاب کنید.

دکمه4 (قفل کودک)

این گزیه به شما اجازه می دهد تا دکمه های کنترل پنل را قفل کنید تا کودکان با استفاده از دکمه های پنل تصادفا ماشین ظرفشویی را شروع نکنند. برای قفل کردن و باز کردن دکمه ها در پنل کنترل دکمه قفل کودک را برای سه ثانیه نگه دارید.

دکمه5 (پنجره نمایش)

نشان دادن مشخصات در حال اجرا زمان تاخیر کدهای خطا و غیره ....

دکمه6 (شروع)

در حالتی که برق نتصل است درب ماشیین ظرفشویی را ببندید چرخه و گزینه های دلخواه را انتخاب کنید. برای شروع چرخه دکمه Start را فشار دهید. هنگامی که می خواهید ماشین ظرفشویی را در حین اجرا توقف کند دکمه Start را فشار دهید و مطمئن شوید که درب به آرامی و با دقت باز می شود. شما می توانید دستگاه را با فشار دادن دکمه Start برای مدت 3ثایه در حین شستن تنظیم کنید . پس  از تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی به حالت اول البته به جز تنظیم میزان مصرف نرم کننده آب می رود.

دکمه 7(شروع با تاخیر)

این دکمه را برای تنظیم ساعت های شستشوی با تاخیر فشار دهید . شما می توانید شروع شستشو تا 24 ساعت را تاخیر دهید.یک فشار برروی این دکمه شستن را یک ساعت به تاخیر می اندازد.

دکمه8 (شستشوی بهداشتی)

این دکمه را برای به کار بردن بهترین بهداشت ممکن در شستشو ظروف خود فشار دهید. شستشوی نهایی آن در حرارت 67 درجه سانتیگراد و نگه داشتن این درجه حرارت برای چند دقیقه است. در تمام برنامه ها هم در دسترس است به جز پیش شساشوی ظروف و شستشوی سریع

دکمه9 (چند گزینه در یک دکمه)

برای انتخاب چند در 1 گزینه نیازمند نمک و کمک شستشو است. مگر چند گزینه در 1 قرص .این گزینه را فقط می توان Auto/Intensive/یاEco انتخاب کرد.

نحوه تنظیم سختی آب در ظرفشویی سامسونگ

نرم کننده آب باید با استفاده از مقدار سختی آب به صورت دستی تنظیم شود. نرم کننده اب برای حذف مواد معدنی و نمک از آب طراحی شده است که می تواند تاثیرات مضر یا ناخواسته ای ر عملکرد دستگاه داشته باشد. هرچه محتوای مواد معدنی و مک در آب بیشتر باشد آب شما سخت تر است. نرم کننده باید با توجه به سختی آب در منطقه شما تنظیم شود سازمان  آب منطقه شما می تواند به شما در مورد سختی آب توصیه های لازم را انجام دهد.

ماشین ظرفشویی به منظور تنظیم مقدار نمک شده بر اساس سختی آب مورد استفاده طراحی شده است. این سیستم در نظر گرفته شده برا بهینه سازی سطح مصرف نمک است. برای تنظیم مصرف نمک به صورت زیر عمل کنید:

1.دسنگاه را روشن کید

2.برای شروع دکمه Start را برای 3 ثانیه فشار دهید بعد از اینکه دستگاه روشن شد در عرض 60 ثانیه تنظیم نرم کننده آب را شروع کنید.

3. دکمه Start را برای انتخاب مجموعه مناسب با توجه به محیط محلی خود فشار دهید مجموعه ها در دنباله تغییر خواهد کرد

H1 ---H2---H3---H4---H5---H6

برای پایان دادن به راه اندازی مدل 5 ثانیه صبر کنید.

نحوه کارایی برنامه های شستشو ماشین ظرفشویی سامسونگ

برنامه شستشو متمرکز

شامل چرخه های: پیش شستن (50درجه سانتیگراد) شستن(60درجه سانتیگراد) شستن شستشو(65درجه سانتیگگراد) خشک کردن

برنامه فشرده+بهداشتی

شامل چرخه های : پیش شستن شستن(45درجه سانتیگراد) شستشو (70درجه سانتیگراد) خشک کردن

برنامه ظریف

شامل چرخه های: پیش شستن شستن (40درجه سانتیگراد) شستن شستن(60درجه سانتیگراد) خشک کردن

برنامه سریع

شامل چرخه های: پیش شستن شستن(60درجه سانتیگراد) شستوش (60درجه سانتیگراد) خشک کردن

برنامه سریع+بهداشتی

شامل چرخه های: پیش شستن شستن (60 درجه سانتیگراد) شستشو (70 درجه سانتیگراد) خشک کردن

برنامه خودکار

شامل چرخه های: پیش شستن(45درجه سانتیگراد) شستشو خودکار (45-55 درجه سانتیگراد) شستشو شستشو (70 درجه سانتیگراد) خشک کردن

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ

تمیز کردن فیلترها:

سه جز سیستم فیلترینگ وجود دارد: فیلتر درشت و فیلتر ریز.

فیلتر اصلی :

مواد غذایی و ذرات آلوده که توسط این فیلتر به دام افتاده اند توسط یک جت خاص که بر روی بازوی اسپری پایین قرار دارد تخلیه و شسته می شوند.

فیلتر درشت:

اقلام بزرگتر مانند قطعاتی از استخوان یا شیشه که می توانند از تخلیه در امان بمانند در فیلتر درشت قرار دارند. برای حذف اقلامی که در این فیلتر قرار دارد به آرامی برگه ها در بالای این فیلتر را فشار دهید.

فیلتر ریز:

این فیلتر آلودگی و مواد غذایی را در سینک نگه می دارد و از وارد شدن به چرخه شستشو ظروف جلوگیری می کند.

برای بهترین عملکرد و نتایج در ش لطفا از برنامه ستشو فیلتر باید تمیز شود. فیلتر به طور موثری ذرات غذایی را از آب شستشو حذف می کند و اجازه می دهد این کار در طول چرخه شستشو تکرار شود. به این دلیل ایده خوبی است که بعد از هر چرخه شستشو ذرات بزرگتر مواد غذایی که در فیلتر به دام افتاده با شستن فیلتر نیمه گرد فنجانی در زیر فشار آب حذف کنید. برای برداشتن مجموعه ی فیلتر آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و همه ی فیلتر را بالا بکشید. کل مجموعه فیلتر باید مرتب تمیز شود.

بزای تمیز کردن فیلتر درشت و فیلتر ریز از برس تمیز کردن استفاده کنید. سپس کل مجموعه فیلتر را در ماشین ظرفشویی مجددا نصب کنید. آن را در موقعیت خود قرار داده سپس به سمت پایین فشار دهید و در پایان چرخش دادن آن جهت حرکت عقربه های ساعت.

ماشین ظرفشویی هرگز نباید بدون فیلتر استفاده شود. جایگزینی نامناسب فیلتر می تواند سطح عملکرد دستگاه را کاهش داده و آسیب به ظروف وارد کند.

تمیز کردن بازوهای آبپاش

ضروری است که به طور مرتب بازوهای آبپاش تمیز شود زیرا مواد شیمیایی سخت آب ممکن است بازوهای آبپاش مسدود کند. برای برداشتن بازوی آبپاش میانی مهره را نگه دارید و جهت عقربه ساعت آن را به عقب بچرخانید. برای برداشتن بازوی آبپاش پایین بازوی آبپاش را به سمت بالا بکشید. بازوها را در آب گرم و صابون  بشویید و برای تمیز  کردن فواره ها از برس نرم استفاده کنید. آنها را پس از سیته شدن به طور کامل در جای خود قرار دهید.

برای تمیز کردن لبه ها در اطراف درب شما فقط باید از یک پارچه نرم و مرطوب استفاده کنید. برای جلوگیری از نفوذ آب به قفل درب و اجزای الکتریکی از هر نوع اسپری پاک کننده استفاده نکنید. همچنین از پاک کننده های سایشی و یا پد های تمیز کردن بر روی سطوح بیرونی استفاده نکنید زیرا آنها باعث خراشیده شدن می شوند. همچنین برخی از دستمال های کاغذی می توانند بر روی سطح خراش ایجاد کنند.

نحوه ی کاربرد مواد شوینده در ماشین ظرفشویی سامسونگ

استفاده از مواد شوینده برای حذف آلودگی و انتقال آن به خارج ماشین ظرفشویی ضروری است. بیشتر مواد شوینده تجاری برای این منظور مناسب هستند.

قرص های شوینده

مارک های مختلف قرص های پاک کننده با سرعت های مختلف حل می شوند به همین دلیل برخی قرص های پاک کننده نمی توانند در طول برنامه های کوتاه حل شوند و تمیز کردن کامل خود را انجام دهند. بنابراین هنگام استفاده از قرص های پاک کننده لطفا از برنامه های طولانی استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که حذف مواد پاک کننده انجام شده است.

محفظه مواد شوینده

محفظه باید قبل از شروع هر چرخه شستشو به دنبال دستورالعمل های ارائه شده در جدول چرخه شستشو پر شود. سیستم ماشین ظرفشویی از مواد شوینده و پاک کننده کمتری استفاده می کند. به طور کلی فقط یک قاشق غذا خوری مواد شوینده برای یک شستشوی نرمال مورد نیاز است.

همچنین مواردی که به شدت کثیف شده اند نیاز به مواد شوینده بیشتری دارند. همیشه مواد شوینده را قبل از شروع به کار ماشین ظرفشویی اضافه کنید در غیر این صورت می تواند خیس شود ولی به درستی حل نمی شود.

هشدارهای ایمنی در استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ در راهنمای فارسی

در مقاله دفترچه آموزشی فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ به هشدارهای ایمنی آن میپردازیم:

برای استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ بخاطر داشته باشید ظروف را بر روی هم قرار ندهید به دلیل اینکه مواد تمیز کننده و آب به ظروف نمی رسد و در نتیجه کثیف باقی می ماند.

به دلیل اینکه ماشین ظرفشویی حرارت تولید می کند آن را به دور از یخچال قرار دهید و مصرف انرژی یخچال را افزایش می دهد.

پیشنهاد می شود جهت صرفه جویی در مصرف برق دستگاه را در ساعات پیک مصرف استفاده نکنید.

برای قرار دادن ظروف ها  در دستگاه حتما به این نکته توجه کنید که تمامی ردیف های دستگاه را پر کنید تا از انرژی و آب استفاده بهینه و حداکثری شود. اما دقت داشته باشید که چیدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی به گونه ی باشد که مشکلی برای گردش آب  به وجود نیاید.

برای صرفه جویی در انرژی  و استفاده بهینه از دستگاه ظرف های کثیف را در حد امکان در طول روز جمع آوری کرده و سپس برای یک بار آن هم در ساعات خارج از پیک مصرف دستگاه را روشن کنید به دلیل اینکه تعداد ظروف در میزان آب مصرفی شما تاثیری ندارد.

برای اینکه از فضای ماشین ظرفشویی بهتر استفاده کنید ابتدا به سرغ ظرف های بزرگ بروید و سپس شروع به قرار دادن ظروف کوچک در دستگاه کنید.

به نحوه ی چیدن ظروف دقت کنید و تمامی بششقاب ها را در جهت واحد قرار دهید و آنها را به گونه ای قرار دهید که در معرض آبپاش دستگاه قرار بگیرند . برای اینکه آب به طور مناسب به ظروف برسد بشقاب هایی که کوچکتر هستند را جلوی بشقاب های بزرگ قرار دهید تا مانعی برای گردش آب به تمامی ظروف وجود نداشته باشد.

در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی سامسسونگ به این نکته توجه داشته باشید که دمای 5 درجه سانتی گراد مناسب ترین دما برای شستشو ظروف می باشد .

ظرفیت بکارگیری هر ماشین ظرفشویی مشخص است با دقت به این موضوع به یاد داشته باشید نباید بیش از ظرفیت دستگاه از آن استفاده کرد.

ماشین ظرفشویی دارای فیلتری است که امکان دارد مواد زائد در آن جمع شوند بنابراین برای حفظ سلامت دستگاه خود آنرا کنترل و در صورت نیاز تمیز کنید.

امکانات ظرفشویی سامسونگ در راهنمایی فارسی

در مقاله دفترچه آموزشی فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ به امکانات آن میپردازیم:

ظرفشویی سامسونگ دارای سیستم ضد عفونی کردن ظروف می باشد.

در ظرفشویی سامسونگ دکمه (شستشوی بهداشتی) وجود دارد که با ضد عفونی کردن ظروف آلودگی های باکتریای  را کاهش داده و به شما در شستشوی لهداشتی ظروف اطمینان می دهد.

از دیگر امکانات ظرفشویی سامسونگ باید گفت هنگام مرحله پایانی آبکشی دمای آبب را به بالای 70 درجه سانتی گراد می رساند و با نگهداشتن آب در این دما برای یک مدت زمان باعث شستشوی دقیق ظروف می شود.

اگر تعداد کمی ظرف دارید که زیاد کثیف نشده اند و به شستشوی زیادی نیاز ندارد سیستم شستشوی سفارشی یک ساعتهدر ماشین ظرفشویی سامسونگ باعث سرعت بیش تر در شستن و خشک شدن می شود.

در ماشین ظرفشویی سامسونگ برای  اینکه از تمیز شدن ظروف اطمینان حاصل شود سیستم چرخه شستشو خودکار وجود دارد.

از امکانات ویژه ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود سنسور برای تشخیص میزان کثیفی و مقدار غذای باقی مانده است که بطور خودکار خودکار عمل کرده و فعال شدن گزینه های شستشو آبکشی و خشک کردن را به عهده دارد به این ترتیب صرفه جویی در مصصرف انرژی و همچنین افزایش کارایی را خواهیم داشت.

ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای فناوری محو اثر انگشت است که به شما اطمینان می دهد که تمامی لکه ها از بین برده شده است . این سیستم از پا برجا ماندن اثر انگشت و سایر لکه ها بر روی ظروف جلوگیری کرده و در صورت وجود لکه آنها را پاک می کند.

امکان تنظیم قفسه های بالا و پایین ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز میسر است. این دستگاه امکان را می دهد که قفسه را با سایز خود مطاقبت دهید بدین ترتیب در صورت شستشو ظروف بزرگ مانند قابلمه دیس های پذیرایی و... مشکلی به وجود نخواهد آمد.

لازم به ذکر است در سبد پایین ظرفشویی سامسونگ این قابلیت وجود دارد که ظروف بزرگ تا ابعاد 36 سانتی متر در آن گذاشته و شستشو داده شود.

این دستگاه مجهز به فناوری نیم شور است که مواقعی استفاده می شود که تعداد ظروف ما برای شستن زیاد نیست. برای صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کاهش مصرف آب می توانید از ظرفیت بخشی از دستگاه استفاده کنیم.

در کنار فناوری های دیگر این دستگاه همچنین مجهز به سنسور تشخیص نشتی آب نیز می باشد.

این ماشین ظرفشویی از صدای بسیار کم هنگام استفاده برخوردار است و مزاحمتی ایجاد نمیکند.

برای قرار دادن پودر ماشین ظرفشویی یا مواد براق کننده و قرص های ظرفشویی از محفظه ای که بر روی  در وسمت داخلی دستگاه وجود دارد استفاده کنید.

ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای میزان مصرف انرژی پایین است و رده A+ است.

در مورد جایگاه ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ در سبد بالا لیوان و استکان ها جای داده می شوند و در سبد پایین بشقاب ظروفی که بزرگ و بلند هستند قرار می گیرند . البته یک طبقه نیز برای قاشق و چنگال منظور شده است.

ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای 7 برنامه شست و شوی است.

امیدوارم از مقاله راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ لذت برده باشید.

نویسنده:محمد حسن پناه

نظرات بازدیدکنندگان