محصولات ویژه

در حال حاضر محصول ویژه‌ای موجود نیست.

دستگاه ماینر چیست

دستگاه ماینر چیست

ماینر چیست؟Asicماینر چیست؟

شاید این روزها اسم دستگاه ماینر یا همان ASICزیاد به گوشتان خورده.ماینر چیست؟در این مقاله میخواهیم بطور کلی توضیحی کامل در مورد دستگاه ماینر داشته باشیم و برخی مدل ها را معرفی کنیم تا اگر قصد خرید ماینر و فعالیت در زمینه ارز دیجیتال دارید بهترین انتخاب را مناسب با بودجه و سرمایه خود تهیه کنید.

طی سال های اخیر استخراج ارزهای دیجیتال بوسیله کامپیوتر های استاندارد کاه شامل همان CPUهای استاندارد اینتل یا AMDو کارت گرافیک های متداول بود صورت میگرفت اما به مرور شبکه بیت کوین و همینطور دستگاه های ماین آن افزایش یافت وPCها کاربرد خود را در این زمینه از دست داد.

با از رده خارج شدن PCها در زمینه ماینیگ استخراج فقط با پردازنده های خاصی که Asicماینر نامیده میشوند ممکن است اما این به ان معنا نیست که pcها توانای استخراج نداشته باشند بلکه با توجه به گسترش و سختی شبکه استخراج در حال حاظر نیاز ببه pcهای فوق العاده قدرتمند میباشد که عملا از نظر اقتصادی بصرفه نیست.

فرآیند استخراج بیت کوین

همانطور که گفتیم در ابتدا بیت کوین در سازگار cpuهای استاندارد بود.با گذر زمان اشخاصی که در فرایند استخراج فعالیت میکردند متوجه شدنند که استفاده از cpuهای کارت گرافیک استخراج آن ها را افزایش میدهد و بعدها پردازنده های گرافیکی بکار رفته در ASIC استفاده شد

در کل پرسه استخراج بیت کوین شامل موارد زیر است:

  • خرید ایسک یا همان ماینر متناسب با بودجه خود

  • استفاده از یک کیف پول ایمن بیت کوین

  • وصل شدن به یک استخر برای استخراج و شروع عملیات

خرید ماینر مناسب

حالا که متوجه شدیم ماینر چیست به بررسی تولید کنندگان این محصول میپردازیم .تولید کنندگان مختلفی که در تولید دستگاه ماینر فعالیت می کنند,بدون جرات میتوان  گفت کمپانی BITMAINاز پیشگامان این صنعت میباشد.ماینر های این شرکت موسوم به Antiminerدر سرتاسر دنیا به فروش میرسند با این تفاسیر شرکت های زیادی نیر وارد این صنعت شده اند که برخی از آن ها به هیچ وجه از کیفیت مطلوبی بر خوردار نیستند.

این نکته را فراموش نکنید که تولید ماینرها بسیار محدود است پس هنگامی که قصد خرید ASICماینر داشتید دقت کنید چه مدلی بروز است تا دچار خطا در استخراج سود و یا حتی زیان دهی نشوید.

مثال ساده آن ماینر S9است که با الگوریتم SAH-256بیت کوین و تمام ارزهایی که با این الگوریتم نوشته شده اند را استخراج میکند.این مدل از سال 2016تولید میشوند اما هر سال دچار تغییرات شده بطوری که سری 2018 آن توان پردازشی بالاتری نسبت به مدل پایه آن دارد.

نکته دیگری که بسیار مورد توجه است این است که هر مدل جدیدی که تولید میشود اغلب بصورت پیش فروش توسط تولید کننده در بازار با قیمت پایین تر عرضه میگردد و بعد از عرضه رسمی قیمت به مراتب بالاتری دارا میباشند .متاسفانه خرید مستقیم با توجه به تحریم ایران ممکن پذیر نیست و برای خرید ماینر باید به واسطه مرجعه کنید.

نکات قابل توجه در خرید ماینر

حالا که فهمیدیم ماینر چیست و دانستیم نوع مناسب را چطور انتخاب کنیم میخواهیم به بررسی نکات قابل توجه در خرید ماینر بپردازیم.مهمترین عواملی که در خرید Asicماینر باید به آن ها توجه کنیم شامل موارد زی می باشد.

  • میزان هش ماینر

هش واحد پردازش بیت کوین است. اگر بخواهیم از بحث های پیچیده و تخصصی دوری کنیم میتوانیم بگوییم هرچه رقم هش بالاتر باشد درامد خروجی شما نیز بیشتر میشود.

  • کار آمدی ماینر

کار آمدی یعنی در نظر گرفتن مقدار درآمد و هزینه ای که دارید صرفه میکنید به عبارت دیگر: باید نوعی توازن بین این دو برقرار شود تا سرمایه گذاری شما در زمینه ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال به سود هی برسد.مثلا در کشوری مثل کشور خود ما که هزینه برق خانگی بالاست به هیچ وجه صرفه اقتصادی ندارد حتما باید به فکر تهیه برق صنعتی باشید.

  • قیمت ماینر

عامل قیمت عاملیست که بشدت تحت تاثیر بودجه شما میباشد. همینطور باید به این نکته توجه کنید که چه مدت طول میکشد سرمایه اولیه شما تامین شود و به سود دهی برسید. دقت کنید که هیچ کدام از عوامل قیمت یا میزان پردازش نباید به تنهایی مبنای خرید شما باشد. بطور جامع بهترین دستگاه از نظر کارآمدی دستگاهی است که هش بیشتر در ازای برق مصرفی کمتر ارایه کند.

بررسی سود آوری دستگاه ماینر

بررسی سود آوری دستگاه ماینر بدین صورت است که به بخش ماشین حساب سایت ارز دیجیتال وارد میشویم و نسبت به هزینه برق و میزان پردازش و توان مصرفی منبع تغذیه به راحتی سود مورد نیاز خود را استخراج میکنیم .فقط دقت کنید مصرف برق صحیح محاسبه شود چون این عامل تاثیر حیاتی در سود یا زیان شما دارد.

جمع بندی :

در پایان حال که به طور کامل بررسی کردیم ماینر چیست میتوان گفت که مطلقا نمیتوان دستگاه خاصی را بعنوان بهترین برای هر نوع تقاضایی پیشنهاد داد و انتخاب بهینه شما کاملا بستگی به شرایطی دارد که به آن ها اشاره کردیم و با رعایت این موارد میتواند بهترین انتخاب داشته باشید

نظرات بازدیدکنندگان