محصولات ویژه

در حال حاضر محصول ویژه‌ای موجود نیست.

بتن کن چیست چکش تخریب چیست وچه تفاوتی با یکدیگرر دارند

بتن کن چیست چکش تخریب چیست وچه تفاوتی با یکدیگرر دارند

بتن کن چیست؟ چکش تخریب چیست؟وچه تفاوتی با یکدیگرر دارند؟

بتن کن و چکش تخریب ابزارهایی حرفه ای و کاملا متفاوت هستند که هر یک برای کاربرد خاصی طراحی و ساخته شده اند. با این حال گاهی در میان فروشندگان و حتی استادکاران مشاهده می شود که این دو ابزار به اشتباه به جای یکدیگر استفاده و پیشنهاد می شوند.

معرفی بتن کن و چکش تخریب

چکش تخریب از بزرگترین اعضای خانواده ابزارهای برقی است که به منظور انجام عملیات تخریب طراحی شده است.از ویژگی های بارز چکش های تخریب می توان به وزن زیاد و قدرت بسیار بالای آنها اشاره نمود: این وزن و قدرت در تخریب انواع سطوح غیر فلزی کاربرد دارد و برای تخریب دیوارها سازه ها و... مورد استفاده در مشاغل مرتبط با عملیات ساخت و ساز است.

شرکت ها و برندهای مختلف ابزار تاکنون چکش تخریب های گوناگون و متفاوتی طراحی و تولید کرده اند که هر یک از آنها برای کاری خاص ساخته شده اند. بسیاری از چکش تخریب های موجود تنها قابلیت استفاده برای انجام کارهای سبک را دارند با این حال چکش تخریب های سنگینی هم وجود دارند که برای تخریب های سنگین و عملیات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و دارای وزن قدرت والبته قیمت بالاتری هم هستند.

از طرف دیگر بتن کن ها در ظرفیت های گوناگون و برای سوراخ کاری یا کنده کاری بتن و دیوار کاربرد دارند و برای تخریب ابزار مناسبی نیستند هر چند که تا حدودی قدرت تخریب را هم دارند. تفاوت اصلی بتن کن ها یا چکش های تخریب در این است که بتن کن ها بیشتر جهت انجام امور نصب و تاسیسات مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که دستگاه های چکش تخریب صرفا برای تخریب اجسام سخت از قبیل سنگ های سخت و آسفالت استفاده می شوند.

دریل های بتن کن به دو گروه اصلی تقسیم می شوند: بتن کن چهار شیار و پنج شیار که هریک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. دریل بتن کن پنج شیار داری مته گیر است و به سیستم SDS MAX مجهز شده است. این سیستم که قدرت خیلی زیادی دارد مکمل سیستم اتصال چهار شیار SDS Plus است. دستگاه های بتن کن پنج شیار این توانایی را دارند که در حین تخریب و حفاری ضربه های بسیار قدرتمند و قوی وارد کنند. لازم است بدانید که اغلب این ابزار آلات دارای سیستم میرایی ارزش (AVS) هستند. ساز و کار این سیستم باعث دفع لرزش می شود و از انتقال لرزش ابزار (در حین انجام عملیات) به کاربر جلوگیری می کند. این قابلیت امکان استفاده مداوم از ابزار بدون ایجاد خستگی را تضمین می کند. سیستم ابزار گیر این دستگاه ها عموما از نوع شش گوش بوده و به (HEX) معروف اند.

سییستم مته گیر SDS MAX تکنولوژی پیشرفته ای است که برای سخت ترین و سنگین ترین عملیات سوراخکاری و کنده کاری طراحی و ساخته شده است. اگر کار شما در زمینه عملیات تخریب و کندن بتن های سنگین است قطعا SDS MAX بهترین گزینه پیش روی شماست چرا که نسبت به سیستم SDS Plus قدرت بیشتری دارد.

نکات مهم در انتخاب بتن کن و چکش تخریب

در انتخاب محصولات تخصصی مانند بتن کن و چکش تخریب به دنبال ابزارهایی باشید که در کنار توان بالا و امکانات به روز از کیفیت بالا برخوردار بوده و استاندارد های کیفی را هم داشته باشند. همچنین خدمات پس از فروش و سیاست های حمایتی از مصرف کننده نکاتی هستند که می توانند موجب افزایش رضایت از خرید ابزار بشوند.

در نهایت خرید ابزار به قیمت آن و میزان هزینه لازم هم بستگی دارد. یکی دیگر از پارامترهای موثر در انتخاب و خرید ابزار قیمت آن است. از این روباید همواره توجه داشته باشید که تناسب بین کیفیت و قیمت ابزار مختلف به شکل مناسب برقرار باشد. اگر از میان بتن کن ها و چکش تخریب های موجود در بازار ابزار مورد نیااز خود را نیافته اید و برای انتخاب دستگاه مناسب به راهنمایی بیشتر نیاز دارید با کارشناسان ما در فروشگاه کالای بانه تماس حاصل فرمایید تا کالای که برای شما بهترین در قیمت و کیفیت کارای باشد را به شما ارائه دهند

مقاله ابزار آلات

امیدواریم که این مطلب از وبلاگ آموزشی خبری فروشگاه کالای بانه برای شما کاربران گرامی استفاده مفید را به همراه داشته باشد. شما کاربران گرامی برای خرید و اطلاعات کامل تر می توانید به قسمت ابزارآلات (بتن کن/چکش تخریب) های سایت مراجعه کرده و انواع محصولات را ببینید و همچنین با کارشناسان مربوطه به صورت انلاین در تماس باشید .

نویسنده: محمد حسن پناه

نظرات بازدیدکنندگان