محصولات ویژه

در حال حاضر محصول ویژه‌ای موجود نیست.

ارور ماشین لباسشویی ال جی بشناسیم

ارور ماشین لباسشویی ال جی بشناسیم

بیشتر اوقات پیش می آید که ماشین لباسشویی دچار مشکل می گردد و بر روی نمایشگر خود یک کد خطا با حروف انگلیسی را ثبت می کند. ممکن است برای شما جای سوال باشد که معنی یا ارور (ERROR) چیست؟ ما امروز در سایت کالای بانه ارورهای ماشین لباسشویی ال جی را مورد بررسی قرار می دهیم.

ارور یا کد خطا ماشین لباسشویی ال جی در بسیاری از مواقع رخ می دهد. زیرا شرکت ال جی برای نشان دادن مشکلات پیش آمده برای ماشین لباسشویی ال جی از کدهای خطا از پیش تعیین شده برای هر مشکل استفاده می نماید. امروز تمام ارور ماشین لباسشویی ال جی را مقایسه و بررسی می نماییم تا مشکل شما برطرف گردد.

لیست ارور ماشین لباسشویی ال جی

(IE/ UE/ OE/ FE/ PE/ DE/ TE/ LE/ EE/ PF/ CE/ CD/ CL/ SE/ FE)

ارور IE ماشین لباسشویی ال جی

ارور IE بیان می کند که آب وروردی به ماشین لباسشویی مشکل دارد و باید بررسی گردد.ممکن است لوله ها خم شدگی پیدا کرده باشند و آب وارد لباسشویی نشود. همچنین اگر شیر آب بسته باشد و دستگاه را روشن کنید بعد از چند دقیقه ارور IE نمایش داده می شود. اگر لوله آب مشکلی نداشته باشد و آب وارد دستگاه می شود باید برد الکتریکی ماشین لباسشویی بررسی گردد.

ارور UE ماشین لباسشویی

ارور (Unbalanced load) نشانگر این است که بار ماشین لباسشویی نامتعادل کی باشد. یعنی اینکه ممکن است واشر تنظیم را بر روی 5کیلو گذاشته باشید اما تنها یک پیراهن را در دستگاه قرار دهید. انجام این کار باعث می شود که دستگاه ارورUE یا نامتعادل بودن بار را بدهد.همیشه حالت واشر را بر روی مقدار صحیح قرار دهید.

ارورOE ماشین لباسشویی ال جی

ارور OE نشان دهنده این است که در تخلیه آب مشکلی وجود دارد.این مشکل ممکن است از لوله تخلیه باشد و یا ممکن است پمپ تخلیه آسیب دیده باشد. در این حالت آب در دیگ دستگاه جمع می شود. در ضمن ممکن است تنها مقدار کمی از آب در دیگ بماند . ارور OE نشان دهد. به هرحال مشکل کلی در تخلیه آب می باشد

ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

ارور FE در لباسشویی ال جی نشان دهنده این است که شیر آب تخلیه سر ریز کرده است. ممکن است لوله شیر آب وروردی ترک برداشته شود و آب نتواند تخلیه شود. این مورد یک مورد فنی می باشد و بهتر است از تکنسین تعمیر لباسشویی مشکل برطرف گردد.

ارورPE ماشین لباسشویی ال جی

ارور PE مربوط به این است که سنسور که مقدار حجم آب را تشخیص می دهد دچار مشکل شده است و یا به صورت واقعی سطح آب از مقدار مجاز بالاتر رفته است و ممکن است آب سریز نماید. اگر هیچ کدام از حالت ها نبود ممکن است برد الکتریکی اصلی دستگاه دچار مشکل شده باشد.

ارور DE ماشین لباسشویی ال جی

ارور DE اشاره به این دارد که دستگاه نمی تواند درب را قفل کند و یا درب قفل می شود اما سنسورهای تشخیص قفل بودن درب نمی توانند درب را قفل شده تشخیص دهند. در این صورت ابتدا دقت کنید که بین درب و دستگاه هیچ نخی جا مانده نباشد. همچنین از صحیح بودن و سالم بود لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خود اطمینان حاصل فرمایید. بعضی وقت ها خرابی لاستیک دور درب علت بروز ارور DE در ماشین لباسشویی ال جی می باشد. این نکته را مد نظر داشته باشید که هیچوقت انقدر دستگاه را پر لباس نکنید که درب به سختی بسته شود. برای رفع ارور DE ممکن است نگه داشته دکمه START/PAUSE به مدت 5ثانیه وققتی دستگاه از برق جدا شده است مفید باشد.

ارورtE ماشین لباسشویی ال جی

ارور tE نشان دهنده این است که سنسور و یا خود المنت یا هیتر (HEATER) دچار مشکل شده است. در این صورت لازم است دستگاه باز شود و هیتر تعویض و یا حداقل بررسی شود. این کار تخصصی می باشد و بهتر است توسط تکنسین تعمیرات لباسشویی ال جی انجام گیرد.

ارورLE ماشین لباسشویی ال جی

ارور (Locked drive motor error) LE نشان دهنده این است که موتور گردان دستگاه قفل شده است. لازم است دستگاه باز شود و موتور آن بررسی گردد. همچنین این ارور ممکن است زمانی رخ دهد که سیم کشی دستگاه که به موتور وصل شده است اتصالی وجود داشته باشد. بهترین کار این است که از تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی کمک بخواهید که مشکل شما را برطرف کند.

ارور EE ماشین لباسشویی ال جی

ارور EE لباسشویی ال جی از خطرناکترین و مهم ترین ارورهای این دستگاه می باشد. متاسفانه بعد از مشاهده این ارور باید به فکر تعمیر یا تعویض برد الکتریکی اصلی دستگاه خود باشید. ارور EE نشان دهنده این است که برد اصلی دستگاه دچار مشکل شده است .پیشنهاد می کنیم ابتدا برد را تعمیر کنید. زیرا هزینه تعویض برد جدید بالای 1.500.000 تومان می باشد.

ارور PF ماشین لباسشویی ال جی

ارور(Power Failure) PF مربوط به این است که جریان برق ورودی به دستگاه دچار مشکل است.یا شدت جریان بسیار زیاد است و شدت جریان از حد مجاز کمتر است. لازم است برق خود را چک کنید. و همچنین از اتصالی نداشتن به بدنه دستگاه اطمینان حاصل فرمایید. در کل ارور PF مربوط به برق دستگاه می باشد.

ارور CE ماشین لباسشویی ال جی

ارور (Current error) CE نشان دهنده این است که دستگاه یک مشکل دارد. همچنین ارور CE یک ارور عمومی است و می تواند به هرچیزی اشاره داشته باشد. برای رفع ارور CE لباسشویی LG لازم است چند دقیقه دستگاه را از برق بیرون کشیده و مجددا وصل نمایید. اگر مشکل برظرف نشد لازم است تا تکنسین لباسشویی تمام دستگاه را بررسی نمایید.

ارور CD ماشین لباسشویی ال جی

ارور CD یک پیغام عمومی مبنی بر اتمام چرخه خشک کردن می باشد. بعد از مشاهده این پیغام لازم است لباس ها را از دستگاه خارج کرده و دستگاه را خاموش کنید. بهتر است تا 6 ساعت مجددا از دستگاه استفاده نکنید.

ارور CL ماشین لباسشویی ال جی

ارور (Child Lock) CL نیز یک ارور عمومی می باشد و در واقع زمانی رخ می دهد که شما هر دکمه ای از پنل دستگاه را فشار می دهید با ظاهر شدن پیغام CL مواجه می شوید. پیغام CL یا قفل کودک برای این است که بچه ها تنظیمات دستگاه را تغییر ندهند. برای باز کردن قفل کودک لازم است از دفترچه راهنما دستگاه استفاده کنید.

ارور SE ماشین لباسشویی ال جی

ارور SE نشان دهنده این است که موتور دستگاه شما ایراد دارد. بهترین و درست ترین راه کار این است که مشکل توسط تکنسین لباسشویی بررسی و برطرف گردد.

سخن پایانی

یکی از پر متقاضی ترین ماشین لباسشویی در ایران ماشین لباسشویی ال جی می باشد. از این رو شرکت کالای بانه برای راحتی کاربران و مردم مقاله ارور ماشین لباسشویی ال جی را تهیه نمودیم تا نهایت استفاده را داشته باشد.هر گونه سوال یا مشکلی را می توانید از طریق شماره تلفن ها و ایمیل داخل سایت با دوستان و همکاران ما در ارتباط باشین.

نویسنده:محمد حسن پناه

نظرات بازدیدکنندگان