محصولات ویژه

در حال حاضر محصول ویژه‌ای موجود نیست.

آنچه در مورد ساید بای ساید باید بدانید

آنچه در مورد ساید بای ساید باید بدانید

زمانی که برای خرید یک یخچال فریزر ساید بای ساید به بازار مراجعه می کنید به دلیل تنوع بالا و تبلیغات بسیار حتما باید از قبل اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشید تا با توجه به نیاز و بودجه مورد نظرتان انتخاب مناسبی را داشته باشید. عواملی همچون ظرفیت مورد نیاز و قیمت شکل ظاهری و کارایی های متنوع این محصولات را باید مد نظر داشته باشید در این مقاله به مواردی اشاره می کنیم که بتواند شما را تا حدی برای انتخاب یک محصول مناسب یاری نماید.

با توجه به نیاز خریداران و فروش بازار متوجه می شوید که به ندرت می شودخانواده ای از یخچال فریزهای جدا  استفاده کنند زیرا با وارد وارد شدن ساید بای ساید ها به بازار انگار دیگر فروش دردستان این اجناس است مزیت هایی که این اجناس نسبت به یخچال فریزرهای جدا دارند بسیار زیاد است و از مهمترین آن ها جمع جور بودن نسبت به یخچال فریزرهای جدا هستند. از زمانی که ساید بای ساید ها به بازار عرضه شد دیگر کارخانه های بزرگ دنیا روی خچال فریزرهای جدا کار نکردند ولی ساید بای سایدها روز به روز بهتر و پر فروش تر شدند پرفروش ترین مدل های یخچال فریززر در بازار ایران مدل های ساید بای ساید است.بسیاری از افراد برای آنکه آشپزخانه و دکوراسیون زیباتری داشته باشند سرغ ساید با ساید ها می روند و بسیاریدیگر به علت نیازشان به یخچالهای بزرگ و زمانی که فضای کافی برای خرید یخچال و فریزر جداگانه ندارند ساید بای ساید را انتخاب می کنند. یخچال فریزرهای ساید بای ساید محبوب ترین نوع یخچال فریزر هستند همانطور که از نام این مدل مشخص است یخچال و فریزر در کنار هم قرار میگیرند(مثل یخچال فریزرهای دوقلو) امکانات یخچال فریزرهای ساید بای ساید بیشتر از مدل های معمولی است.

یخچال فریزر ساید بای ساید در واقع به نوعی یخچال فریزر دوقلو پیشرفته تر است.تناسب اندازه یخچال به فریزر بر اساس نیاز در نظر گرفته می شود و معمولا در یخچال فریزر های ساید بای ساید هم اندازه یخچال بزرگ تر از فریزر می باشد. اغلب ساید بای ساید ها امکانات خوبی دارند مثل یخ ساز اتوماتیک و آب سرد کن که برای خانواده هایی کارمند وقعا مناسب است.مدل هتی قدیمی دارای سیستم خنک کنندگی ای بودند که به موتور یخچال فشار زیادی وارد می کرد و بازده نسبتا کمی داشتند اما از 7 سال پیش مدل هایی با دو سیستم خنک کنندگی جداگانه با قابلیت تنظیم دما به بازار وارد شد. این مدلها با اینکه نسبت به بقیه یخچال ها کمی مصرف برق بیشتری دارند کارکردی کاملا بهینه دارند و باعث طول عمر بیشتر موتور می شوند مدل های جدیدتر که از دو سه سسال پیش به بازار عرضه شدند هم محفظه صفر درجه دارند که قابلیت تنظیم جداگانه دارد و برای نگهداری طولانی تر و بهتر مواد عذایی حساس مناسب هستند.

هنگام خرید ساید بای ساید ابتدا لازم است که بدانید ظرفیت مورد نیازتان چقدر است تعداد محدودی هز خریداران قبا از خرید می دانند چه ملی با چه ظرفیتی مناسبشان است. در حالی که انتخاب ظرفیت مناسب شاید سخت ترین و مهم ترین بخش خرید به حساب بیای. همانطور که می دانید میزان ظرفیت داخلی یخچال فریزر بر اساس واحد لیتر تعیین و اندازه خارجی آن بر اساس واحد فوت محاسبه می شود گرچه این دو معیار با یکدیگر متناسب هستند و هرچه اولی بیشتر باشد ابعاد یخچال نیز بیشتر خواهد شد اما این سوال مطرح می شود که یک خانواده معمولی به یخچال فریزر چه اندازه ی نیاز دارد؟ به طور معمول برای یک خانواده دو نفره یخچالی با ظرفیت 160تا200لیتر کفایت می کند. که بر اساس همی امار برای هر نفر اضافه 20لیتر به ظرفیت اصلی افزوده می شود مناسب است. البته برا خانواده های پرجمعیت شهری بهتر است سرغ مدل های 500تا 700 لیتری بروید که شامل مدل های ساید بای ساید و دو قلو می شود.

امروز طرفداران ساید بای ساید کم نیستند و روز به روز هم خریداران این نوع یخچال زیبا بیشتر مش سود. یخچالهای ساید بای ساید علاوه بر ظاهری متفاوت و شکیل و مدرن ویژگی های دیگری هم دارند در ادامه به ویژگیهای ان یخچال های لوکس می پردازیم شاید شما هم به جمع خریداران پیوستید. یخچال فریزرهای معمولی هم می توانند نیاز شما به یک یخچال را برطرف نمایند. اما ساید بای ساید ها چیز دیگری هستند . به هرحال تصمیم گیری نهایی به میزان پولی که در جیبتان هست بستگی دارد. اگر محدودیت مالی ندارید بهترین  انتخاب یخچالهای ساید بای ساید خواهد بود اما اگر بودجه ی کافی در اختیار ندارید یخچال فریزر معمولی هم می تواند انتظارات شما از یک یخچال را برطرف کند.

مقاله یخچال

فضای داخلی

باید توجه داشته باشید که طبقات داخلی یخچال باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند تا بتوانید راحتر و بر حسب نیاز از آن ها استفاده کنید. پس زمان خرید حتما به این نکته توجه کنید که فضای داخلی مناسب نیاز و استفاده شما باشد. فضای داخلی ساید بای ساید با تصوری که شما از یخچال های معمولی دارید کمی متفاوت است در عین حال بخشی از فضای داخلی را اشغال میکند پس در هنگام خرید یخچال مقدار فضای داخلی را که در اختیار دارید را در نظر بگیرید.

محفظه ی مخصوص نگهدارنده

محفظه مخصوص نگهدارنده یکی دیگر از قابلیت های یخچال های ساید بای ساید است که به محفظه ی جادویی مواد غذایی نیز شهرت دارد با وجود آوردن محیطی خالی از اکسیژن مواد غذایی را به مدت زمان طولانی نگهداری می کند. این سیستم بوسیله ی خارج شدن هوای داخلی محفظه عمل اکسیداسیون با تاخیر زیادی انجام می شود و در نهایت به تازه ماندن طعم مواد غذایی کمک می کند. هم چنین چراغ آبی که در داخل محفظه ی مخصوص سبزی و میوه تعبیه شده است با تجدید فعالیت فوتوسنتز شاداب ماندن و تازه ماندن مواد غذایی را تضمین می کند و جالبت تر اینکه ارزش مواد عذایی و ویتامینهای آنها را نیز افزایش می دهد هم چنین محفظه ی نگهدارنده و حفظ رطوبت نیز یکی دیگر از محفظه های نگهداری است که میوه و سبزیجات را تازه و سالم نگه می دارد و مدت زمان نگهداری از آنها را افزایش می دهد.

سیستم جریان چندگانه

قابلیت سیستم جریان چندگانه ی هوا در یخچال های ساید بای ساید باعث می شود تمام قسمت های داخل یخچال بصورت یکدست و یکپارچه سرد شود. وجود دریچه های متعدد در داخل یخچال جریان هوای خنک را به تمام بخش هل منتقل می کند. این جریان چند گانه به تازه ماندن و سالم ماندن مواد غذایی کمک می کند قفل کودک و سایر سنسورهای دیگر

بر روی بدنه ی یخچال های ساید بای ساید نمایشگرهای دیجیتالی از نوع پنل های LED و لمسی وجود دارد که معمولا تنظیمات داخل یخچال را بدون باز کردن یخچال از طریق این نمایشگرها انجام می دهند . برای نمونه تنظیم دمای داخلی و همچنین تنظیمات مربوط به آب سرد کن و یخساز نیز از طریق همین پنل به راحتی امکان پذیر است.ضمنا چناچه این نمایشگر به قفل کودک مجهز باشد  از تغییرات ناخواسته ای که بوسیله ی کودکان اعمال می شود جلوگیری می کند سنسورهای دیجیتالی که در یخچال گنجانده شده اند با توجه به حساسیتی که به گرما و دمای محیط دارند اگر درب یخچال مدت زمان زیادی باز بماند این سنسورها فعال می شوند و با صدای هشدار یاز مادن درب را گزارش می دهند.

مقاله یخچال

لامپهای ال ای دی داخل یخچال

استفاده از لامپ های ال ای دی به جای لامپهای معمولی هم روشنایی بیشتری یه فضای داخل یخچال می دهد و هم اینکه مصرف انرژی کمتری دارد و به علاوه گرمای کمتری هم تولید می کند. لامپهای معمولی با تولید حرارت زیاد باعث گرم شدن هوای سرد داخل یخچال می شوند و کمپرسور یخچال باید تا رسیدن هوای داخل یخچال به دمای مطلوب با سرعت بیشتری کار کند. در نتیجه مصرف انرژی بیشتری می شود. اما در لامپهای ال ای دی علاوه بر مصرف انرژی پایین طول عمر بالاتری هم دارند.

سیستم خنک کننده

در یخچالها  دو نوع سیستم خنک کننده وجود دارد و یکی سیستم خنک کننده ی دیفراست و دیگری سیستم خنک کننده ی نفراست .هوای سرد شده توسط اوپراتور و رطوبتش به یخ تبدیل می شود و سرانجام به اواپراتور می چسبد.همین هوای منجمد و یرد داخل یخچال می شود و اگر رطوبت و برفک مواد غذایی را به خود می گیرد. به این صورت است که هیچ برفکی در داخل یخچال مشاهئه نمی شود.همه ی یخچال های ساید بای ساید دارای سیستم خنک کنندگی از نوع بدون برفک نفراست هستند.اما یک سیستم خنک کننده ای به نام خنک کننده ی دو گانه در ساید ها استفاده می شود که کنترل بیشتری بر روی دما و رطوبت دارد. این سیستم هم هوای خنک داخل فریزر و هم هوای مرطوب داخل یخچال را تامین می کند. یعنی با مجهز بودن به سیستم خنک کننده ی دو گانه هم مواد غذایی داخل فریزر منجمد می شوند و هم مواد غذایی و میوه و سبزیجات داخل یخچال با حفظ رطوبت سالم و تازه می مانند.

انواع فیلترهای یخچال های ساید بای ساید

در بعضی از مدل های ساید بای ساید برای از بین بردن بوی بد با کترها و انواع قارچ ها در داخل یخچال از نوع خاصی از فیلترها استفاده می کنند. که به فیلتر بهداشتی معروف است این فیلتر با داشتن لایه های متفاوت و متعدد باکتری ها و انواع بوهای تند و نامطبوع یخچال را از بین میبرد. لازم به ذکر است که فیلتر(hygiene fresh) به میزان 99% با کتری ها را از بین می برد. حالا متوجه شدید که این فیلتر واقعا یک فیلتر ساده و معمولی نیست. اما فیلتر ( hybrid plasma deodorizer) اگر از آن دسته افراد هستید که به میوه و سبزیجات علاقه ی وافر دارید سیستم برطرف کننده ی بوی هیبرید را هنگام  خرید فراموش نکنید. می دانید که خاصیت میوه ها این چنین است که بر اثر گذشت زمانی نه چندان طولانی گاز اتیلن تولید می کند. گاز اتیلن هم باعث فاسد شدن میوه های حساس می شود. حالا با این سیستم (hybrid plasma deodorizer) گاز اتیلن تجزیه می شود و از بین می رود. در نتیجه باعث تازگی بیشتر و ماندگاری بیشتر موتد غذایی می شود و با از بین بردن باکتری ها و رفع بوی نامطبوع و تند میوه ها و سبزیجات را تازه و سالم نگه می دارد. به علاوه آلودگی موجود در آب و انواع ناخالصی های آب بوسیله ی فیلتر تصفیه ی آب از بین می رود.

مقاله یخچال

یخسازهای ساید بای ساید

از دیگر ویژگی های بارز یخچال های ساید بای ساید مجهز بودن آنها به یخساز است. یخسازها بصورت اتوماتیک و خودکار یخ را در قالبهای حبه ای یا بدون قالب بندی خاصی تولید می کنند.با این قابلیت دیگر همیشه یخ و آب خنک در اختیار دارید کافی است دکمه ی یخ ساز را فشار دهید. می دانید که هر چه قابلیتهای بیشتر قیمت نهایی هم بیشتر می شود.ساید بای ساید ها دارای آبسرد کن اتوماتیک هستند. می دانید که در آب یرد کن های اتوماتیک آب بوسیله ی شلنگ از لوله ی آب شهری تامین می شود.

معایب ساید بای ساید ها

یخچال های ساید نسبت به یخچال های تک قیمت بسیار بالاتری دارند شاید همان یخچال های تک در هم کار شما را راه بیاندازند و مجبور نباشید هزینه زیادی بپردازید. بعضی از مدل های ساید بای ساید دارای فیلترهای تصفیه آبی هستند که بعضی از انواع آنها  هر 4تا6 ماه یکبار و بعضی دیگر هر یک سال یکبار باید تعویض شوند . و باید در نظر داشته باشید که هزینه خرید فیلتر و نصب آن جزو هزینه های ثابت یخچال خواهد شد. جا ب جا کردن این یخچالها به دلیل سایز بزرگ آنها بسیار مشکل است اگر مستاجر هستید و مجبورید زود به زود اسباب کشی کنید به فکر جا ب جا کردن این یخچال مخصوصا در راه رو های باریک طبقات اپارتمان ها باشید. اگر آشپزخانه نقلی و  کوچکی دارید اصلا به فکر خریدن این مدل یخچال نباشید چون فضای زیادی را اشغال خواهد کرد و جایی برای بقیه وسایل اشپزخانه باقی نخواهد ماند. اگر دو نفر بیشتر نیستید حتما فضای این یخچال ها بزرگتر از نیاز روزانه  شما خواهند بود برای همین موجب اتلاف هزینه و انرژی خواهند شد. معمولا دو نفر به فضایی معادل 16تا20فوت مکعب نیاز دارند. به چینش کابینت های خود در آشپزخانه توجه کنید ممکن است چینش کابینت ها به صورتی باشند که با قرار دادن این یخچال در میان آنها نتوان از فضای تعدادی از کابینتها  استفاده کرد و شکل نا منظمی هم پیدا خواهند کرد . اندازه یخچال باید با بقیه وسایل آشپزخانه مخصوصا کابینت ها جور باشد. زمانی که یخچال های ساید بای ساید گران قیمت ایرادی پیدا کنند و نیاز به تعمیر داشته باشند هزینه تعمیرشان نیز نسبت به یخچال های معمولی بیشتر خواهد شد. یکی ار نکات منفی یخچال فریزهای ساید بای ساید در مقایسه با مدل هایی که فریزر آنها در پایین قرار گرفته این است که برای دسترسی به مواد غذایی که در قسمت های پایین یخچال  قرار داده می شود باید بیشتر خم شد در حالی که در یخچال فریزرهایی که فریزر آنها در پایین قرار دارد نیازی به خم شدن مکرر برای دسترسی به موادی که دائما لازم داریم نیست. با استفاده از یخچال فریزر ساید بای ساید شما انرژی بیشتری را به نسبت مدل های فرنچ یا درب فرانسوی مصرف می کنید. به این دلیل که هر بار مجبور خواهید بود درب یخچال یا فریزر را به طور کامل باز کنید و با این کار اجازه می دهید که هر بار هوای خنک بیشتری از یخچال فریزر خارج شود. در حالی که در مدل های فرنچ هر بار می توانید تنها نیمی از فضای یخچال را برای یافتن آنچه که می خواهید باز کنید.

مزایای ساید بای سایدها

البته فراموش نکنید که یخچال های ساید بای ساید مزایای زیادی دارند.بزرگ و جادار هستند. برچسب انرژی اکثر آن ها A است. به دلیل اتصال به آب شهری لازم نیست مثل یخچال های دیگر مخزن آبشان دائم پر شود. قسمت فریزر از یخچال جداست و بوی مواد منجمد شده به درون محیط یخچال راه پیدا نمی کند و همچنین شیک شیک و زیبا هستند.یکی دیگر از مزایای یخچال فریزرهای ساید بای ساید که استفاده کنندگان آن را به خوبی درک کرده اند وجود ظرفیت ذخیره سازی بیشتر این مدل ها بر روی در آنها ست به ویژه در مدل های فرنچ با استفاده از این مزیت یخچال فریزرهای ساید بای ساید شما به راحتی خواهید توانست لوازم شخصی ادویه ترشی جات و سایر مواد را به صورت جداگانه و سازمان یافته ذخیره سازی نمایید. متوسط عمق یخچال فریزرهای ساید بای ساید در حدود 30اینچ است که معمولا به آنها یخچال فریزر های تو کار گفته می شود گفته می شود و در داخل کابینت آشپزخانه تعبیه می شود. این ویژگی یخچال فریزر ساید بای ساید ممکن است برای کسانی که نمخواهند آن را داخل کابینت قرار دهند جذاب نباشد. یخچال فریزرهای ساید بای ساید برای آشپزخانه های گالری ستایل و یا فضاهای تنگ تر انتخاب بسیار مناسب خواهند بود به دلیل این واقعیت که این یخچال فریزرها با عرض با عرض متوسط 35اینچ نسبت به مدل های دو قلو و سایر مدل ها باریک تر هستند. دلیل دیگر برای این مسئله این است که ممکن است در آشپزخانه های باریک فضای لازم برای باز کردن کامل در یخچال فریزرهایی معمولی وجود نداشته باشد اما به دلیل اینکه یخچال فریزرهای ساید بای ساید دارای درب نیم عرض هستند به آسانی می توان این مدل ها را با اینگونه آشپزخانه ها تطبیق داد. حدود 3سال است که بعضی از تولید کنندگان ساید بای ساید های به بازار ارائه داده اند که توانسته هواداران زیادی را به خودش اختصاص بدهد. هر خانم خانه داری با دیدن این محصول بدون تردید برای خرید وسوسه می شود. برای نخستین بار در ایران ساید بای ساید های به بازار عرضه کرده اند که روی آن یک LCD نصب شده است و می شود آن را با آنت های معمولی به شبکه تلویزیونی وصل کرد و دیگر حتی در آشپزخانه و در حال کار هم تلویزیون تماشا کنید.

مقاله یخچال

تعداد درب های یخچال

ساید بای ساید هایی که برای هر درب یک دستگیره سرتاسری برای بازو بسته کردن دارند در استفاده به شما راحتی بیشتری را میدهند لاستیک های که دور تا دور درب های ساید بای ساید وجود دارد از جمله اقلامی است که زودتر سایر اجزای ساید بای ساید نیاز به تعمیر پیدا می کند. باز و بسته کردن مدام یخچال از عمر آن میکاهد و به مرور موتور یخچال را مستهلک میکند. می دانید که یخچال های ساید در ساده ترین حالت دو درب دارند ولی امروزه یخچال های سه درب چهار درب هم با طراحی های زیبا و مدرن تولید می شوند. تعداد درب های یخچال بیشتر باشد فضای ذخیره سازی هم بیشتر و دسترسی به مواد غذایی راحت تر خواهد شد. برخی از یخچالها دارای قابلیتی به نام(HOME BAR) یا بار خانگی هستند که می توان انواع بطری و انواع نوشیدنی را داخل این محفظه قرار داد. هوم بار بر روی درب قرار دارد و باز کردن ای محفظه باعث هدر رفتن انرژی کل یخچال نمی شود. یا اینکه برخی دیگر از یخچال ها به جای این محفظه از طاحی خاص موسوم به door in door یا در تو در استفاده می کنند. که این مدل نوعی طراحی نوآورانه است در این طرح مدرن بر روی درب اصلی یخچال یک درب دیگر کار گذاشته می شود. که اصطلاحانه به آن درب دوم هم می گویند . شما می توانید انواع بطری های نوشیدنی و انواع خوراکی را داخل این درب بگذارید. معمولا مواد غذایی و خوراکی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند در درب دوم یا درب کوچک نگهداری می شوند. دسترسی راحت و فضای بیشتر هدف این نوع طراحی خاص است. . به میزان 41% از هدر رفتن سرمای داخل یخچال جلوگیری می کند. همچنین داشتن یخچالی با قفسه های غیر متحرک عذاب آور است. اما اگر قفسه های یخچال قابل جابجایی باشند قضیه فرق می کند.

انتخاب رنگ

می دانید که رنگ هر وسیله ای علاوه بر تاثیری که از نظر زیبای بر روی محصول می گذارد بر روی قیمت هم تاثیر دارد. مثلا یخچال های سفید ارزانترین یخچالها هستند . رنگ سفید علاوه بر ارزانتر بودنش مزیت دیگری هم دارد. ده دلیل سفید بودن رنگ بدنه آثار خط و خراش کمتر دیده می شود . دربین دو یخچال هم مدل با دو رنگ متفاوت یخچال سفد رنگ ارزانتر است.رنگ نقره ای نسبتا کمی گرانتر از رنگ سفید است. و سپس رنگ مشکی و تیتانیومی و یا رنگ های فانتزی دیگر . رنگ نقره ای هم اینکه با هر رنگی هماهنگ می شود و هم اینکه جلوه ای با شکوه به آشپزخانه می دهد. و خوش فروش ترین یخچالها در طی چند سال اخیر یخچالهای نقره ای رنگ یا همان سیلور بوده اند چرا که به دلیل خنثی بودن با هر فضایی هماهنگ می شوند. رنگ مشکی را میتوان شیک ترین و مدرنترین رنگ برای یخچال دانست. این رنگ خاص هم قیمت بیشتری نسبت به رنگ سفید و نقره ای دارد و هم اینکه بدنه اش مانند محل اثر انگشت عمل میکند. معمولا ساید بای سایدها در 3 رنگ استیل سفید و تیتانیوم تولید می شوند . هر چند در بین مدل های چند برند مدل های طرح دار و فانتزی هم پیدا می شوند اما از آنجا که بیشتر لوازم آشپزخانه با این 3 رنگ هماهنگ می شوند خرید مدل های طرح دار را پیشنهاد نمی کنیم . بعد از رنگ بهتر است به قابلیت های رویه خارجی دستگاه دقت کنید که ضد ضربه یا ضد لک باشند و اثر انگشت روی آنها باقی نماند.

مصرف انرژی

برای وسایل الکتریکی منزل که بطور 24 ساعته روشن هستند مصرف انرژی اهمیت  ویژه ای دارد. برای یخجال هم نکاتی حائز اهمیت در مورد این میزان مصرف وجود دارد. تولید کننده ها می گویند هر نسل از یخچال ها نسبت به مدل قبلی خود چند درصد کتر برقی مصرف می کنند ولی صحت این ادعا برای خریدار چندان مشخص نیست برای نمونه این روزها مهمترین ویژگی در یخچالها کمپرسور خطی و اینورتر است همچنین 32% انرژی کمتری مصرف می کنند و 21% سرو صدا کمتری هم تولید می کنند. یخچالهایی که قسمت فریزرشان در بالای یخچال قرار گرفته به میزان 7 تا 13% کمتر انرژی مصرف می کنند. یخچالهای دیفراست نصف یخچالهای نفراست انرژی مصرف می کنند. یخچالهای مجهز به ابسرد کن و یخساز به میزان 14تا20% مصرف انر/زی بیشتری دارند. این قابلیتها با وجود کارایی بالایی که دارند اما انرژی بیشتری هم مصصرف می کنند. بنابر این توجه به برچسب انرژی هنگام خرید بسیار لازم و ضروری است. برچسب انرژی در گوشه ی سمت چپ یخچال برروی بدنه ی قسمت بالایی یخچال چسبانده شده است.

از نظر مصرف انرژی ساید بای ساید های 16تا20 فوت اقتصادی تر هستند. هر چه اندازه ساید بای ساید بزرگتر باشد مسلما مصرف انرژی آن نیز بیشتر است. البته خرید یک یخچال کوچک هم می تواند دفعات مراجعه شما به سوپر مارکت را بیشتر کند. پس بهتر است انتخاب مناسب را داشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که آزمایشهای عملی نشان می دهند که ساید بای ساید های با ظرفیت و امکانات همانند هم اما ساخت کارخانه های متفائت داری مصرف انرژی متفاوتی هستند . به طوری که گاها میزان مصرف انرژی یکی نسبت به دیگری دو برابر است. پس هنگام خرید حتما به اطلاعات مندرج در برچسب انرژی دقت بیشتری نمایید.

مقاله یخچال

توصیه های در مورد ساید بای ساید

هر سه یا چهار هفته یکبار ساید بای ساید را از برق در بیاورید زیر آن را جارو برقی بکشید و داخلش را با جوش شیرین و آی سرد تمیز کنید تا بوی ماندگی نگیرد. داخل یخچال و فریزر غذای داغ قرار ندهید. احتمالا از محافظ برق مناسب استفاده کنید. بیشتر مدل های ساید بای ساید های جدید سیستم برفک آب کن اتوماتیک دارند به طوری که بدون دخالت شما و در زمان لازم برفک ها ار آب می کند. به این ترتیب مصرف ارژی کاهش می یابد.

اکنون که با ویژگیها و قابلیتهای یخچالهای ساید بای ساید آشنا شدید دلیل قیمت بیشتر این نوع یخچالها نسبت به یخچال فریزرهای معمولی را درک کرده اید . با این همه فناوری و تکنولوژی تازه نفس در یخچالهای ساید بای ساید مطمئنا قیمت بالایشان قابل توجیه است. آنچه که مسلم است این است که یخچالهای ساید بای ساید با ایده آلهای همه ی کاربران متناسب و فراتر از انتظار آنهاست.

نویسنده:محمد حسن پناه

نظرات بازدیدکنندگان